Jan
Grabiec

Poseł na Sejm RP

O mnie

Urodziłem się 2 listopada 1972 r. w Legionowie, gdzie spędziłem swoją młodość. Skończyłem studia filozoficzne. Podczas ostatnich lat studiów pracowałem jako nauczyciel filozofii oraz etyki w liceach. Po studiach pracowałem naukowo w Instytucie Politologii UKSW.

W 1998 r. zostałem najmłodszym radnym Rady Miasta Legionowo, obejmując w trakcie kadencji funkcję przewodniczącego komisji oświaty, a następnie przewodniczącego rady miasta. Cztery lata później zostałem zastępcą prezydenta Legionowa. W latach 2006-2015 pełniłem funkcję Starosty Legionowskiego oraz radnego Rady Powiatu Legionowskiego. Jako starosta zostałem wiceprzewodniczącym konwentu powiatów na Mazowszu. 4 sierpnia 2015 r. zostałem powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Wystartowałem w wyborach do Sejmu w 2015 r. z ostatniego miejsca na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim. Uzyskałem drugi wynik na liście (10.929 głosów) i zostałem posłem. W 2016 r. zostałem rzecznikiem prasowym Platformy Obywatelskiej i funkcję tę pełnię do dziś.

W 2019 r. ponownie wystartowałem w wyborach do Sejmu jako lider listy Koalicji Obywatelskiej w podwarszawskim wianuszku i ponownie zostałem posłem uzyskując 64.255 głosów. Zostałem Przewodniczącym Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Sejmu.

W październiku 2021 r. zostałem wybrany w wyborach powszechnych na Przewodniczącego Regionu Mazowieckiego Platformy Obywatelskiej RP. W 2022 r. zostałem Skarbnikiem Platformy Obywatelskiej.

Moja praca w Sejmie skupiona jest na rozwiązaniu problemów mieszkańców: zapewnieniu rozbudowy sieci komunikacji publicznej, dokończenia budowy dróg i obwodnic, zadbania o lepszy stan środowiska zwłaszcza czyste powietrze.

Pragnę zadbać o wyższy poziom życia mieszkańców naszego regionu.

Działalność publiczna i poselska

Moja pierwsza aktywność publiczna to udział w kampanii wyborczej w 1989 roku. Nie miałem jeszcze prawa głosu, ale mogłem rozklejać plakaty Komitetu Obywatelskiego, stać z ulotkami i tablicą informacyjną Solidarności przed lokalem wyborczym.

Własną działalność publiczną rozpocząłem startując w wyborach samorządowych 1998 r. Zostałem najmłodszym radnym startując z ostatniego miejsca na liście kandydatów do Rady Miasta Legionowo. W końcu kadencji pełniłem już funkcję przewodniczącego rady.
W wyborach samorządowych 2002 r. zostałem radnym jako samorządowiec z lokalnego komitetu i pełniłem funkcję zastępcy prezydenta miasta.

W 2006, 2010 i 2014 startowałem do Rady Powiatu Legionowskiego uzyskując mandat radnego oraz pełniąc funkcję Starosty Legionowskiego.

W 2008 r. przystąpiłem do Platformy Obywatelskiej.

W czasie, w którym kierowałem zarządem powiatu doprowadziliśmy do przebudowy 55 kilometrów dróg, 6 mostów i 22 km ścieżek rowerowych oraz 3 szkół. Na inwestycje powiatowe pozyskaliśmy ponad 55 mln funduszy zewnętrznych. Wsparliśmy budowę Areny Legionowo i Centrum Komunikacyjnego. Utworzyliśmy przedszkole specjalne, punkt interwencji dla ofiar przemocy, centrum integracji społecznej dające nowe kwalifikacje i pracę bezrobotnym. Wypłaciliśmy 145 stypendiów dla zdolnych uczniów, zorganizowaliśmy ponad 2 tys. staży dla młodych i pomogliśmy otworzyć ponad 1 tys. firm. Dostosowaliśmy 35 mieszkań do potrzeb niepełnosprawnych, zorganizowaliśmy badania profilaktyczne dla ponad 10 tys. dorosłych i dzieci. Otworzyliśmy bibliotekę powiatową i oznakowaliśmy 140 km szlaku Polski Walczącej. Współpracowaliśmy i wspieraliśmy działalności 254 organizacji pozarządowych. Byłem jednym z inicjatorów powołania Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego oraz Lokalnej Grupy Rybackiej Zalewu Zegrzyńskiego.

Wobec radykalnego wzrostu obciążeń budżetu powiatu legionowskiego z tytułu „janosikowego” zorganizowałem Koalicję Powiatów, które wspólnie podjęły działania na rzecz zmiany systemu wyrównywania dochodów jednostek samorządu terytorialnego m.in. z udziałem Powiatu Wołomińskiego, Nowodworskiego, Pruszkowskiego, Piaseczyńskiego, Otwockiego, Grodziskiego i Zachodnio-Warszawskiego.

Jako wiceminister Administracji i Cyfryzacji w 2015 r. doprowadziłem do uchwalenia przez Sejm ustawy dającej mieszkańcom aglomeracji 600 mln zł rocznie na rozwój systemu wspólnego biletu oraz zabezpieczenia funduszy na przebudowę dwóch odcinków DK 61.

Jako poseł od 2015 r. pracowałem w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Samorządu, a w 2019 zostałem przewodniczącym Komisji Cyfryzacji i Nowoczesnych Technologii. W komisji zabiegałem o jak najszybszą rozbudowę sieci 5G, o zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowego instytucjom państwa i wszystkim obywatelom. Efektem pracy komisji było zablokowanie szkodliwej ustawy nazwanej Lex pilot, która powalała rządowi sterować kolejnością programów TV na pilotach telewizyjnych i skazywała na upadek setki lokalnych telewizji.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku dzięki 71 534 głosom ponownie zostałem wybrany na urząd Posła na Sejm RP. 13 grudnia 2023 roku zostałem powołany przez Prezydenta RP na urząd ministra-członka Rady Ministrów, tego samego dnia objąłem funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej informacji o mojej działalności publicznej znajdą Państwo na tej stronie.

Sprawdź aktualne informacje,
na moich social media

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Cover for Jan Grabiec
46
Jan Grabiec

Jan Grabiec

Szef Kancelarii Premiera, Poseł na Sejm RP

6 hours ago
Jan Grabiec

Bezpieczeństwo | Technologie | Miejsca pracy | #PolskaSAFE 🇵🇱 ... See MoreSee Less

25 CommentsComment on Facebook

Brawo Panie Ministrze.

Grabiec. Całkiem. Tusk. Ci. Rozum. Pojebał. Sprzedałeś. Się. Za. Srebrniki. 😎😎😎

Oby choć część z tego było prawdą..

Durniu teraz splacaj

Do paki

I co z tego? Kogo to obchodzi?

A gdzie je możemy zobaczyć, lalka? Przyjadą pociagiem, czy samolotem - chętnie wyjdę, by powitać 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Pan opowie o tym wypadku przecież taki się Pan chyba nie urodził

A bez kredytu ani rusz🤷‍♀️🤣

😂😂😂

🇵🇱❤️👍

Nie wierzę wam ,będzie na tym jakiś wał

Spadaj debilu

ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE

Widziałeś te środki czy tylko o nich słyszałeś , lewacki oszolomie

SSzwabski POdgatunek !!!

Ten się dzban odpalił.....

Brawo panie ministrze 💪✌️👍

Rozpierdolicie wsxystko

View more comments

1 day ago
Jan Grabiec

Nowoczesny sprzęt sfinansowany z #PolskaSAFE trafi do żołnierzy❗️

9️⃣6️⃣ haubic KRAB o wartości 7,9 mld zł to realne wzmocnienie naszego bezpieczeństwa 🇵🇱🛡️
... See MoreSee Less

Nowoczesny sprzęt sfinansowany z #PolskaSAFE trafi do żołnierzy❗️

9️⃣6️⃣ haubic KRAB o wartości 7,9 mld zł to realne wzmocnienie naszego bezpieczeństwa 🇵🇱🛡️

6 CommentsComment on Facebook

Nas interesuje rozliczenie pisowskich złodzieji

Ciekawe kiedy zamówionych bo na pewno nie z Safe

Jeśli czytasz na stojąco to usiądź. Miałem przyjemność zupełnym przypadkiem znaleźć się przy biznesowej rozmowie znajomego z młodym gościem z Ukrainy i udając wielkiego zwolennika stosunków polsko-ukraińskich szybko zdobyłem jego zaufanie. Na tyle swobodnie zaczęła kleić się gadka, że ośmieliłem zadać się pytanie "dlaczego nie jesteś na wojnie i nie walczysz za kraj?". Zrobiło mu się głupio bo to był kawał bysiora, który mógłby na gołe łapy rozłożyć kilku kacapów i ewidentnie to pytanie siadło mu na godności. Wyciągnął jakąś legitymację wojskową ukraińskich służb i oznajmił, że on tu jest na wojnie o on tu walczy o kraj. Domyśliłem się co chciał mi powiedzieć ale dalej nie pytałem by nie spalić się dociekliwością. Chłopak budzący sympatię i zaufanie, trenujący z dzieciakami sztuki walki. Dobry Wujek, dobry sąsiad, wzorowy obywatel - budzący zaufanie i kompletnie nie budzący podejrzeń. Ich są tutaj setki. Zacząłem drążyć, czytać, pytac. Dostałem na priv kilka informacji od ludzi na temat ich działalności. Oni Infiltrują bez żadnych przeszkód ze strony naszego kontrwywiadu metr po metrze naszą ojczyznę. Spokojnie, w ciszy robią sobie listę wszystkich strategicznych obiektów gospodarczych i militarnych, rozpracowują ludzi wrogich ich sprawie , ludzi którzy mają broń, ludzi, którzy w razie konfliktu zbrojnego z Ukrainą mogą dla Polski wiele znaczyć i oni w pierwszej kolejności w razie konfliktu zbrojnego zostaną zlikwidowani. Rozpracowują kluczowe dla gospodarki sektory, mapują wszystkie obiekty militarne, fabryki dronów, broni, wszystkie kluczowe obiekty wojskowe. One w pierwszej kolejności zostaną puszczone z dymem lub uszkodzone. Kiedy wy spokojnie śpicie myśląc, że emigranci pracują na budowach i na kasach na wasze PKB oni w ciszy realizują swoje interesy i robią to z dużym wyprzedzeniem na kilkanaście lat do przodu tak jak kilkanaście lat to przodu nagrywali naszych polityków w agencjach towarzyskich na Podkarpaciu. Polacy. Wake Up bo już jesteście obywatelami drugiej kategorii we własnej ojczyźnie a za chwilę całkiem możecie ją stracić.

✌️👍

Grabiec Ty Kurwo Jebana!!! Przestań mi Polskę prześladować!!! Legionowo się za Ciebie wstydzi sprzedajna kurwo polityczna!!! KO - Koalicja Okupantów -Komunistycznych Niemiec i Nazistowiekiej Ukrainy

Kocia morda

View more comments

1 day ago
Jan Grabiec

Ograniczamy „scrollowanie” w podstawówkach.
Od 1 września ważna zmiana w przepisach! 📵
... See MoreSee Less

25 CommentsComment on Facebook

Dobry pomysł kiedyś był mundurek było dobrze teraz też będzie dobrze bez telefonów 👍

to jest wstecznictwo.

Janek jak PiS chciał to wprowadzić to mówiliście, że to średniowiecze a teraz wprowadzacie ich pomysł.

Uczniowie już piszą, że będą nosić dwa telefony: jeden do depozytu, a drugi w ukryciu ...

Może młode móżdżki troszkę się zregenerują, kiedy chociaż podczas zajęć szkolnych odpoczną od natłoku wiadomości medialnych w nośnikach elektronicznych .

Brawo Panie Ministrze 🇵🇱❤️

Rozliczenia pisiorow są ważniejsze

Panie Jan Grabiec - czy mamy rozumieć, że rząd lub pan osobiście macie podpisaną jakąś umowę z Kahoot i promuje pan właśnie ich produkt na swojej prywatnej stronie FB? 🤔Oczywiście uśmiechamy się cały czas!😁😁😁#uśmiechamysię

Powiem, tak jak wprowadzicie do szkół zakaz, to cofniecie to pokolenie o 8 lat w stecz. CHINCZYCY nas zajada. Rozwiązywanie spraw przez Ai i inne operacje bankowe na telefonie, budują się w głowach nowe połączenia neuronowa.. :))) w przenośni.. Co bym zrobił jeżeli byłbym Ministrem - od edukacji rodziców, i dzieci jak używać smartfonow. Jak zabezpieczać się przed atakami, smartfon w kieszeni dziecka w momencie zarządzania kryzysowego jak pali się szkola to znak sla służb aby ratować życie ludzkie... Nie powinno blokować się dzieciom w szkołach używania smartfonow. Są na to inne sposoby np wyciszanie w szkołach za pomocą geotagu i ble, oni mają się uczyć jak używać za młodu a nie w szkole średniej. To jest jak hamowanie rozwoju młodego pokolenia w Polsce. Amen

Już dawno to jest więc co chcą wprowadzać

👍👍👍

🤐

Brawo tak trzymać.

kutas zaczynał od kościoła a kończy z pedo i zoo zbokami z KO....z Legionowa do Kłodzka .....od Lucjana do kundla rudego kutasa.....

Czyli jesteście średniowieczem Ciulu

Świetny pomysł ,brawo Panie Ministrze

Od dzieci to się odpierdolcie Pedofile i Zboczeńcy z PO

Gonić bandę lewaków i szubrawców

Grabiec Ty Kurwo Jebana!!! Przestań mi Polskę prześladować!!! Legionowo się za Ciebie wstydzi sprzedajna kurwo polityczna!!! KO - Koalicja Okupantów -Komunistycznych Niemiec i Nazistowiekiej Ukrainy

Zakaz wysyłania pieniędzy na Ukrainie zakaz darmowych leków dla Ukraińców ,zakaz wypędzenia z luzka chorego Polaka nz rzecz ukrainca

Ten transwestyta mnie nie interesuje . No chyba że publicznie walnie w pysk rudego i powie by zrobił wypad do Berlina - na stałe

Kocia morda

BRAWO NARESZCIE

Debil !!!!

View more comments

Load more
wczytaj więcej

Kontakt

Zgoda